Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

2018-19 Sonbahar ve Kışa Dair 2018-19 Sonbahar ve Kışa Dair
Her sene olduğu gibi değişen mevsimlerle birlikte giyim sektörü de bu denli bir değişime girerek, mevsimin gerektirdiği kıyafet modelleri ve renkleri hususunda bir değişime... 2018-19 Sonbahar ve Kışa Dair

Her sene olduğu gibi değişen mevsimlerle birlikte giyim sektörü de bu denli bir değişime girerek, mevsimin gerektirdiği kıyafet modelleri ve renkleri hususunda bir değişime girmiştir. Artık klasikleşmiş ölçülerden ziyade her sene yeniliklere açık modellerin piyasaya sürülmesi tüketici tarafından hoş karşılanmakta ve beğenilerek takip edilmektedir. Peki bu sezon hangi rengi işaret ediyor? Siyah ağırlıklı olmak üzere, renkler arasında geçişler ve derin koyuluklar. Kibirli feminen ilhamı almış nötr renkler, fuşya ve yeşilin rasgele atışlarına karşı sıralanmış canlı mavi ve turuncu tonları. Icy mint ve Au Naturel ile dengelenmiş özlü sonbahar renkleri olan caramel, deep teal ve mahogany.

Kırmızıların bordodaki zengin uyumuna, Bold cherry ve vintage’dan esinlenen Pressed Flower tonları. Kısaca yenilikler önümüze sunacak yeni bir sezon bizleri beklemekte…

MASKÜLEN, FEMİNLİĞE KARŞI

Muhtemelen 2016 sonbahar ve kış mevsimlerinde en büyük eğilimlerden biri feminenliğin vurgulanarak kullanılmasıdır. Defilelerde aslında oldukça ön plana çıkan detaylardan biri cinsiyet belirsizliği oldu. Maskülen detayların çokca olduğu ama feminen olmanın da büyük payı olan parçalarla betimlenendi bu sezon.

KAT KAT GİYİNMEK

Kat kat giyinme trendi her sonbahar kış karşımıza çıkan bir olgudur aslında bu yönelim hem soğuk havaların gelişini kutlar hem de günümüzdeki karmaşalarla bir araya gelen uyumun bir göstergesidir. Tulumların içine bu sezonun önde olan trendi boğazlı kazakları giyeceğiz, ince askılı elbiseleri bu kışta göreceğiz özellikle kazakların üstünde! Ceketlerin altına kombinlenen denim gömlekler kazaklar da ön planda olacak.

Pileler şimdi moda ama hemen hemen her defilede karşımıza çıkan Sonbahar Kış sezonu için çok sıkı bir şekilde geliyor. Fakat tartışmasız bu yılın en kendinden söz ettirecek materyali kesinlikle kadife.  Sezon modası için önümüzdeki günlere hazırlık aklınızda olması gereken parçaların başında kadife olanlar gelmeli… Süeti de unutmamak lazım. Süet aslında 2015 yılından kalan bir eğilim. 1970′lerde retro bir gönderme yapıyor bu sezon tasarımcılar. En pratik ve giyilebilir Sonbahar / Kış 2016-2017 moda trendleri biri. Tayt şeklinde süetlere dikkat çeken Tory Burch ve Balmain Tod’s ise takımla karşılıyor bizi. Geçmiş sezonların vazgeçilmez kış trendi şüphesiz deridir. Sanırım kış sezonu için vazgeçilmezdir deri nesneler. Aynen bu sezonda öyle olacak özellikle deri elbiseler çokca göreceğimiz parçalardan… Kürk bir kesim için kış denince akla gelir. Dürüst olmak gerekirse, kürk hakkında yazılacak çok şey var ama kısa bir trend analizi hazırlıyorsam küçük detayları belirtlerek sunmak en iyi diye düşünüyorum. Dior bu sezona vurgulanan silüetle karşımıza çıkmış bu nedenle favorim oldu diyebilirim. Jason Wu yine oldukça yaratıcı görünümler çıkarmış, DSquared2 yorumunu sevmedim fazla Moğol görünüm var.

SOLERİN PARILTISI

Biraz rock and roll , deri , fırfır, omuz detayları…  80′leri anlatan herşey burada sonbahar 2016 için yüksek sesle eğilimleri söz konusu.

Dantel’in romantikliğinden uzaklaşan ama onun verdiği gizeme sahip olan kafes detaylar bu sezon oldukça ön planda olacak. Günümüzün modernize edilmiş hali olan bu yeni nesil dantel, bir süre daha bizimle olacak gibi görünüyor. Metalikler etekten, bluza, elbiseden, pantolona bir çok defilede karşımıza çıkmasıyla beriberi bu sezon için alarm verdiği belli. Tarz gözetmeksizin ayrım yapmadan bu trende parmak bastı tasarımcılar. Bu akımı doğru kullanmak, günümüz modasında biraz sporlaştırarak ve günlük detayları harmanlayarak olmalıdır. Neredeyse her tasarımcı kullandığı mütevazı ama seksi midi etekler karşımıza çıkıyor. A line gelen yada daha çan kalıbında olanlar, aslında model farketmiyor yeter ki etek boyu dizlere vurgu yapsın. Çizgili takımlar sanırım benin bu sezonki favorilerim arasında olacak. Takım giyinmek zaten oldukça ön planda plan bir oluşum son bir kaç sezondur ama bu durum çizgililerde dahil olduğu zaman bence tam bir klasik çıktı diyorum! Maxmara’nın sületi benin favorim ama Tibi’nin spor ayakkabılarla tamamlıyor olmasını ayrıca çok sevdim. Diz altında bilek üzerinde aralarda bir yerlerde… İşte tamda Culottes kesimli pantolonları anlatmak… Orada kırpılmış pantolon farklı uzunlukta , ama genellikle dizlerinin altında ve ayak bilekleri üstünde. Benim favorim kadife Monse pembe olanı oldu, herkes tarafından uygulanacak olanlar ise Lacoste ve Michael Kors tipindekiler olacaktır.

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir