Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

2 Aylık Bebek Gelişimi Ve Öneriler 2 Aylık Bebek Gelişimi Ve Öneriler
Hepiniz bilirsiniz ki, her bebek biricik ve gösterdiği tepkiler, ağlamaları dahil, biriciktir. Fakat 2 aylık bir bebeğin göstereceği tepkiler ya da fiziksel olarak aynı... 2 Aylık Bebek Gelişimi Ve Öneriler

Hepiniz bilirsiniz ki, her bebek biricik ve gösterdiği tepkiler, ağlamaları dahil, biriciktir. Fakat 2 aylık bir bebeğin göstereceği tepkiler ya da fiziksel olarak aynı evrelerden geçmektedirler. Şimdi o evrelere biraz bakalım.

2 Aylık Bebeğin Sosyal Ve Duygusal Gelişimi

Bu ayda bebekler, ellerini sürekli ağızlarına götürürler. Çünkü bu şekilde sakinleşirler. Ayrıca, çevrelerindeki insanlara gülücük atarlar. Ayrıca, anne babasını gözleriyle tanımaya başlar ve gözleriyle aramaya başlar. Karşısındaki kişiden nasıl tepki alırsa o şekilde davranır. Yani, siz ona gülerek bir şeyler anlatmaya kalkarsanız, o da size gülücükleriyle karşılık verecektir.

2 Aylık Bebeğin Bilişsel Gelişimi

Belirli bir mesafe doğrusundaki insanları bu ayda tanımaya başlar. Çevresindeki insanların uzun uzun yüzlerine bakar ve onların yüzlerini iyice öğrenmeye çalışır. Bu uzun bakışları sırasında sizin onunla konuşmanız onun daha çok dikkatini çekecektir ve sizi daha dikkatli incelemeye devam edecektir. Çevresinde hareket halinde olan nesneleri takip etmeye başlar. Nesnelerin nereye gittiğini görmek ister ve merak eder. Ayrıca, nesnelerin nereye gittiğini merak ettiği için, nesneleri tanıyabilir hale geldiğini anlamalısınız.

2 Aylık Bebeğin Fiziksel Gelişimi

2 aylık bir bebeğin elleri sürekli yumruk şeklindedir ve yumruğunu ve parmaklarını ağzına sokmak ona büyük bir haz verir. Ayrıca, başını dik tutmaya çabalar. Bu nedenle, kafası bir ileri bir geri şeklinde hareketler yapar.

2 Aylık Bebeğin Dilsel Gelişimi

2 aylık bir bebek nereden ses geliyor diye bakınır ve anlıyormuşçasına sizi sabahtan akşama dek sizi dinleyebilir. Ayrıca, anlamlı anlamsız bir sürü ses çıkarabilir.

Öneriler;

Bebeğinizi tanıdığınızda, öğreneceksiniz ki bundan hoşlanır, bundan hoşlanmıyor. Hoşlandığı şeyleri yaptığınız zaman keyfi yerine gelecektir. Ayrıca, altını değiştirirken, banyo yaparken onunla konuşmanız ya da heyecanlanmanız onu konuşmaya teşvik edici hareketlerdir. Ayrıca, bebeğinizin kafasını kontrol edebilmesi için göz hizasına getirebileceğiniz, ilgisini çekeceği oyuncakları koyarsanız, onunla ilgilenmek için başını dik tutmaya çabalayacaktır.

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir