Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

1990’lı Yılların Moda Trendleri 1990’lı Yılların Moda Trendleri
1990’larda moda trendleri nasıldı? Peki günümüzde de hafif hafif 1990 kadın modası rüzgarları esmeye başladığını fark ettiniz mi? Dilerseniz bu günlerde de etkisini hissettiğimiz... 1990’lı Yılların Moda Trendleri

1990’larda moda trendleri nasıldı? Peki günümüzde de hafif hafif 1990 kadın modası rüzgarları esmeye başladığını fark ettiniz mi? Dilerseniz bu günlerde de etkisini hissettiğimiz 90 modasına bir göz atalım.

Kadın modası 1990'lı yıllarda nasıldı.

90 Modası En Çok Gördüğümüz Kombinlerden Biri

90 modasında en çok kullanılan kombinlerden biri hiç şüphesiz ‘bahçivan pantolon’ dur. Bahçivan kotlar 90 modasının vazgeçilmezlerinden biridir ve günümüzde de etkisini tekrar göstermeye başlamıştır. Yeniden moda olmaya başlayan bahçivan kotları giyerken içine rengarenk tişört seçmeyi unutmayalım.

90 Modası Elbise Kombini

90 modasının bir diğer vazgeçilmez trendi de askılı elbise içine yarım kol tişört giyerek yapılan kombindir. 1990 kadın modasının yeniden trend olduğu son yıllarda elbise ve tişört ile yapılan kombinler yeniden moda olmaya başladı. Özellikle bahar aylarında beyaz renkli tişört ile yapılan kombinler birçok  ayakkabı ve  çantayla uyum sağlayabiliyor.

90 modası kombinlerinde öne çıkan parçaların başında bahçivan kot pantolon geliyor.

90’larda Moda Olan Oduncu Gömlekleri Unutmamak Lazım

Ve tabii ki oduncu gömlekler! 90 modasının favori desenlerinden biriydi. Ekose kumaşından olan  oduncu gömlekler, o yıllarda herkesin belindeydi. Evet belindeydi! 90’lar modasının en önemli trendlerinden biri de oduncu gömleğimizi,kot ceketimizi belimize bağlamaktı. Size ayrı bir hava katan bu trend günümüzde de görülmeye başlandı.

Füzo Taytlar 1990 Kadın Modasının En İlginç Parçası

Füzo taytlar; topuktan ayağınıza geçirerek giydiğiniz enteresan bir tayt tarzıydı 90’larda. Diğer bahsettiğimiz trendler gibi günümüzde moda olmamıştır. 90 modasında kalan ve günümüz gençliğinin bilmediği bir trenddir.

Spor Ayakkabı

90 modasının en sevdiği trend; topuklu  spor ayakkabıdır. Aslında 90 modasının açmazlarından biridir. Rahat olmak için spor ayakkabı tercih edilirken neden bunun topuklusu üretilmiştir! İlginç bir trend olsa da bu ayakkabılar günümüzde de güncelliğini korumaktadır.

 

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir